Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Még a nők sem egyenlő esélyekkel indulnak egy állásinterjún.
Egy túlsúlyos nőt csak a cégek 15,6 százaléka alkalmazna – derül ki abból a felmérésből, amelyet a Fairygodboss állásportál végzett az Egyesült Államokban.
A nők munkaerő-piaci helyzetének javítására szakosodott Fairygodboss munkatársai 500 cégvezetőnek (azonos arányban nőknek és férfiaknak) mutatták meg több eltérű bőrszínű, korú, testalkatú vagy stílusú portréját. Azt kérték tőlük, hogy egy 11-es listából válasszanak ki három jellemzőt. Ezek között pozitív és negatív tulajdonságok is voltak (profi, barátságos, felületes, lusta, stb.). A túlsúlyos nőket ötödük jellemezte lustaként és szakmai hozzáértésüket is kétségbe vonták. A hátrányos megkülönböztetés annál aggasztóbb, mivel az Egyesült Államokban élő nők csak nem 40 százaléka küzd túlsúllyal.
Azok a nők sem jártak sokkal jobban, akik nem mosolyogtak eléggé: őket is csak a vezetők 15 százaléka alkalmazta volna szívesen, míg az idősebbeket kevesebb mint 30 százalék, annak ellenére, hogy elismerték szakmai tapasztalataikat, és megbízhatónak tartották őket.
A legnépszerűbbek a fiatal, vékony, fehérbőrű és barna hajú nők voltak, igaz, ők is leginkább a fehérek körében. Az afrikai-amerikai vezetők kétharmada és az ázsiai-amerikai vezetők 62 százaléka is saját bőrszínével egyező jelöltet választana.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.