szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szakértők szerint semmi meglepő nincs a döntésben, ezt lehetett várni.

A cég a "BBB mínusz/A-3" befektetési ajánlású, pozitív kilátású magyar államadós-besorolás megerősítéséhez fűzött elemzésében közölte: várakozása szerint a magyar hazai össztermék (GDP) az idén 3,5 százalékhoz közeli ütemben növekszik, csak mérsékelten lassabban, mint 2017-ben.

    A hitelminősítő szerint a magyar növekedés tényezői közé tartozik a reálbérek és a foglalkoztatottság növekedése által hajtott fogyasztási "boom", a költségvetési ösztönzés, a minimálbérek emelése, az Európai Unió strukturális és kohéziós folyósításainak jelentős gyorsulása, a lakástámogatásokra fordított összeg növelése, a magánszektor pénzügyi mérleghelyzetének erősödése, valamint a folytatódó euróövezeti fellendülés.

    A Standard & Poor's szerint azonban az általa valószínűsített növekedés meghaladja a magyar gazdaság hosszú távú növekedési potenciálját.

 Az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint a várakozásoknak megfelelő volt a Standard & Poor's döntése. Török Zoltán, a Raiffeisen Bank Hungary vezető elemzője úgy vélekedett, hogy bár a Standard and Poor's most nem módosított az adósosztályzaton, jó esély van arra, hogy 6-12 hónap távlatában a hitelminősítő javítani fog Magyarország adósságbesorolásán, mindazonáltal a Magyarországon a gazdasági ciklus tetőpontján jár, a konjunktúra további javulása nem várható. Noha bizonytalanságot jelent a gazdaságpolitikai alkalmazkodás mikéntje egy majdani romló üzleti környezetben, a fenti folyamatok összességében kedvezőek és megerősítik a hitelminősítéshez kapcsolódó pozitív kilátásokat - magyarázta Török Zoltán.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!