Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az adóhatóság elégedett lehet.
A szeszfőzdék 8,8 millió liter, ötvenszázalékos pálinkának megfelelő párlatot készítettek 2017-ben, ami azt mutatja, élénkül a kereslet a házi pálinka iránt – írja a Magyar Idők. Voltak időszakok, amikor a szeszfőzdék száma meghaladta a hatszázat. Itt volt némi visszaesés, mivel a NAV adatai szerint február közepén 568 helyen készítettek bérfőzésben párlatot.
Igaz, közben az otthoni pálinkakészítés egyre népszerűbb lett. Tavaly több mint kétezer készüléket vettek nyilvántartásba, így már 21 ezer üstöt jelentettek be. Az otthon főzők tavaly 85 millió forint közterhet róttak le, tízmillióval többet, mint egy évvel korábban. (A párlatadójegyet 2016 januárja óta kell vásárolni a házi főzés után.)
További részletek a Magyar Idők cikkében
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.