Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A HWSW információi szerint a Telenort felvásárló Petr Kellner üzlettársáé, Daniel Kretínskyé az az energetikai cég, amely hathatós segítséget nyújtott Mészáros Lőrincnek a Mátrai Erőmű megszerzéséhez.
Szerdán pont került a Telenor esetleges eladásával kapcsolatos korábbi pletykák végére, hiszen, mint a hvg.hu is megírta, a cseh PPF-csoport 2,8 milliárd euróért bekebelezte a szolgáltató közép-kelet-európai leányvállalatait, köztük a Telenor Magyarország vállalatot.
Korábban már felmerült, hogy a magyar céget Mészáros Lőrinc is megvenné, sőt, az Index értesülései szerint Mészáros egyik érdekeltsége be is kopogtatott a csehekhez, mondván, ha eladnák a magyar céget, jelezzék, mert érdekelné őket.
A HWSW most saját forrásaira hivatkozva azt írja, továbbra sem kizárt, hogy a jelenleg cseh kézben lévő szolgáltató előbb-utóbb a felcsúti polgármesterhez kerüljön, ugyanis olyan kapcsolatra derült fény, ami több mint gyanús.
A lap azt írja Daniel Kretínskyről, hogy a Telenort felvásárló cseh Petr Kellner "több szálon keresztül is jó kapcsolatot ápoló" üzlettársa, és nem mellesleg többségi tulajdonosa, valamint elnöke az Energeticky a Prumyslovy Holding (EPH) nevű energetikai nagyberuházónak. Ez utóbbi esetben pedig melyik cégről van szó? Arról, amelyik a Mészáros Lőrinc érdekeltségében lévő Opus Global Nyrt-vel közösen alapított céggel ma megszerezte a Mátrai Erőművet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.