Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az MNB adatai is megerősítették, hogy a negyedik negyedévben szállt el a hiány.
651 milliárd forintra duzzadt a negyedik negyedévben az államháztartás hiánya a Magyar Nemzeti Bank által közölt végleges számok alapján. Ennek csaknem kétharmada, 403 milliárd a központi kormányzatra, 329 milliárd forint a helyi önkormányzatokra jutott, míg a társadalombiztosítási alapok nettó 81 milliárd többlettel zárták a negyedévet. A magas szám – ennél több csak egy évvel korábban, 2016 negyedik negyedévében volt ez az adat – annak tudható be, hogy a magyar kormány rengeteg uniós támogatást fizetett ki, és ezek ellenértéke nem érkezett meg Brüsszelből.
A hiány uniós módszertan szerint a negyedik negyedévben 6,1 százalék, az év egészében 1,9 százalék volt.
Az uniós módszertan szerint számított államadósság a múlt év végén 27 360 milliárd forint volt. Ez a GDP 71,7 százaléka, szemben az egy évvel korábbi 73,9 százalékkal. Az Eximbank adósságát is figyelembe véve az államháztartás úgynevezett maastrichti adóssága a pénzügyi számlák módszertana alapján számolt 71,7 százaléknál 1,9 százalékponttal magasabb, a GDP 73,6 százaléka volt, 2,4 százalékponttal alacsonyabb a 2016. véginél.
A negyedik negyedévben a tranzakciók 338 milliárd forinttal, az átértékelődések 52 milliárd forinttal növelték a folyó áron számított adósságot - tette hozzá jelentésében az MNB.
A háztartások nettó megtakarítása 1959 milliárd forint volt a múlt évben, ami a GDP 5,1 százalékának felel meg. Egy évvel korábban 1587 milliárd forint volt ez a szám.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.