Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Egész Franciaország gyászolja Serge Dassault-t, aki a repülőgépgyártás koronázatlan királya volt hazájában. Ám a tulajdonában levő Le Figaro megírta: már nem a repülőgépgyártás a Dassault igaza sikerágazata, hanem a szoftvergyártás.
Az amerikai Boeing például 1 milliárd dollárt adott azért a szoftverért, amely lehetővé tette az egész repülőgépgyártás átszervezését. Az újságok persze nem ezzel voltak tele, hanem azzal, hogy Franciaország hány Dassault harci repülőgépet vagy épp rakétát adott el, hiszen ennek stratégiai jelentősége volt. Csakhogy immár nem ez hozza a nagy pénzt a Dassault családnak, melynek a hétfőn elhunyt feje a 28-ik volt a Bloomberg dollármilliárdos listáján. Több mint 27 milliárd dollár szerepel a neve mellett, de az utóbbi öt évben már a szoftvercég hozta a nagy profitot, és nem a hadiipar.
Az elmúlt öt év során megkétszereződött a Dassault Systems részvényeinek az árfolyama. Olyan cégek szerepelnek a vevők között, mint a Tesla vagy Jeff Bezos rakétafejlesztési vállalkozása, a Blue Origin és persze a Boeing, amelyik a legnagyobb fogás. Az európai és az amerikai repülőgépgyártás ugyanis késhegyig menő küzdelmet vív a globális piac meghódításáért. Ebben a helyzetben egy európai szoftvert megvenni 1 milliárd dollárért annak beismerése Amerikában: van, amiben Európa jobb. Miközben mindenki úgy tartja, hogy az informatikában a Szilícium-völgy és a kínaiak diktálják a tempót, ezen a fontos területen aratnak a franciák.
Mindez jótékony balzsam Macron elnöknek, aki az informatikai forradalmat a szívügyének tekinti. Miniszter korában még hozzá tartozott ez az ágazat, elnökként pedig első dolga volt jelentős összegű (1 milliárd euró) állami alapot létrehozni a startup cégek támogatására. Párizs egyik legnagyobb pályaudvarát átalakították, hogy ott startup cégek kezdhessenek munkához. A francia állam és a Dassault együttműködése sok évtizedes kapcsolatot jelent, ezt az Egyesült Államokban gyakran bírálják is. Mire Párizsban azzal vágnak vissza, hogy a nagy amerikai repülőgépgyárak sem lennének sehol a Pentagon megamegrendelései nélkül. Közben pedig a Dassault cégbirodalomban érik a felismerés: ami eddig a repülőgépgyártás volt, az lehet a jövőben a szoftverfejlesztés, hiszen már az amerikai konkurrencia is náluk vásárol.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.