Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tavaly az angolai főváros bizonyult a legdrágábbnak a Mercer üzleti tanácsadó cég listáján. A felmérésben kétszáz tétel árát összevetve azt vizsgálják, hol a legdrágább az élet azoknak a vállalati kiküldötteknek, akiket meghatározott időre az anyaországon kívülre szólít a munkájuk.
Az idei listát Ázsia uralja. Az első ötbe egyetlen európai városként csak Zürich tudott bejutni, a scájci város áll a harmadik helyen. A második Tokió, a negyedik Szingapúr, az ötödik Szöul. A listavezető pedig Hongkong.
A sereghajtó pedig az üzbég főváros, Taskent (209), Tunisz és Biskek előzi meg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.