Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Túl sok van belőlük, egyszerűsíteni akarnak. A téma egy gazdasági fórumon jött fel.
A szokásos mantrák mellett néhány érdekesség is elhangzott az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) hétfői gazdasági fórumán.
Az MTI beszámolója szerint Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium államtitkára arról beszélt, hogy a versenyképesség növelése érdekében egyszerűsíteni kellene a felnőttképzést, ami abban nyilvánulhatna meg, hogy
csökkentenék az OKJ-képzések számát 760-ról a Németország által is tervezett 150-re.
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára arról beszélt, hogy Magyarországon az idén már 40 ezren mentek át a közfoglalkoztatásból a versenyszférába, és a jelenlegi 110-120 ezerből még 30-50 ezren léphetnek át az elsődleges munkaerőpiacra.
György emellett arról is szólt, hogy a V4-ekkel összevetve Magyarországon a legalacsonyabb a hozzáadott érték az exportban, az exportáló magyar tulajdonú vállalatok aránya pedig 30 százalék, ami szintén alacsony a régiós országokkal összevetve.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.