Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jóváhagyta az Európai Parlament.
Megállapodásra jutottak az Európai Unió következő évi költségvetéséről a tagországok kormányait tömörítő tanács és az Európai Parlament (EP) küldöttei – jelentették be szerdán Brüsszelben. A kompromisszumos megoldás értelmében az EU jövő évben 165,8 milliárd euró erejéig vállalhat pénzügyi kötelezettségeket, a tárgyévi tényleges kifizetések összege pedig 148,2 milliárd euró lehet. Előbbi összeg 3,2 százalékkal, utóbbi 2,4 százalékkal magasabb az idei számoknál.
Végeredményben mind a bőkezűbb kiadási keretet indítványozó parlament, mind pedig a hangsúlyt a takarékosságra helyező tanács nagyjából ugyanannyit engedett az első változathoz képest, amelyet az EP visszadobott. Ezek után az Európai Bizottságnak múlt héten új költségvetési javaslatot kellett benyújtania, amely alapján újrakezdődhetett az intézményközi egyeztetés.
Az előzetes egyezséget még hivatalosan is meg kell erősíteniük az uniós társjogalkotó szerveknek, ami már jövő héten megtörténhet. Mindaddig, amíg nincs megállapodás a tárgyévi büdzséről, csak az előző évi költségvetés egy tizenkettedét lehet havonta kifizetni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.