Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Sikertelen volt az egyeztetés a minimálbérről és a garantált bérminimumról, szinte biztosnak tűnik, hogy a kormány egyedül fogja eldönteni, mi legyen.
Hiába hívták össze szerdára is a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumát, nem sikerült dönteni a 2019-es minimálbérről és a garantált bérminimumról. A 24.hu-nak az ülésen részt vevő Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke számolt be arról: a szakszervezetek ragaszkodtak a kétszámjegyű emeléshez, a munkáltatók az egyszámjegyűhöz, „a kormány pedig ismét passzív szemlélő volt”.
Így egyre valószínűbb, hogy a kormány fog dönteni a minimálbérről. A lehetőség megvan arra, hogy Varga Mihály határozzon. Utoljára 2015-ben történt olyan, hogy nem sikerült megállapodni az emelésről, akkor is a kormány hozta meg a végső döntést.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.