Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jó ropogós migránsozás és brüsszentés lett a közpénzből.
2019. március elején a Fideszt támogató, a békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórum (CÖF) rendezvényeire szóló meghívókon megjelent a Szerencsejáték Zrt. logója. A meghívók az úgynevezett Civil Akadémia rendezvényeire szóltak, amelyek nem nyilvánosak, regisztrációhoz kötöttek. Az előadásokon a jobboldali szubkultúra bejáratott arcai léptek fel, és többek között az Európai Unió romlottságáról meg a migránsokról szóltak.
Az Átlátszó közadatigénylésben kérte ki a Szerencsejáték Zrt-től a támogatás részleteit. Erre érdemi választ nem kaptak, viszont az állami cég honlapjára felkerültek a 2018 végén és 2019 elején kiosztott támogatások.
Ebből kiderül, hogy a Szerencsejáték tavaly novemberben 70 millió forintos szponzorácis szerződést kötött a CÖF alapítványával. Az Átlátszó újabb adatigénylést indított, ebben arra keresik a választ, miért és mire adták a pénzt.
A HVG 2017-ben derítette ki, hogy a Magyar Villamos Művek - amely szintén állami tulajdonú - 508 millió forintot adott a kormányközeli szervezetnek, ebből szintén részben EU-ellenes propaganda készült.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.