Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A szervezet szerint a növényvédelemmel foglalkozó bizottságban a környezetvédelem helyett a vegyipar és a nagyipari termelők érdekeit veszik csak figyelembe.
Nem vesz részt a továbbiakban a Greenpeace Magyarország az Agrárminisztérium Növényvédelmi Bizottságában – közölte a civil szervezet.
A nyolc éve létező Növényvédelmi Bizottság feladata a növényvédelemmel kapcsolatos szakmai kérdések megtárgyalása. A jogszabály alapján évente legalább három alkalommal kellene üléseznie a Növényvédelmi Bizottságnak, a Greenpeace közlése szerint azonban az elmúlt években véletlenszerűen, akár egyéves kihagyással hívták csak össze a testületet, de a zöld civil oldal álláspontjait ezeken az üléseken sem vették figyelembe.
A szervezet hozzáteszi, hogy a Növényvédelmi Bizottság számos tagja képviseli a nagyipari mezőgazdaság és a vegyszergyártók érdekeit, miközben az ökológiai termelők szervezetei nem tagjai a bizottságnak.
A Greenpeace azért hagyja ott a bizottságot, mert szerintük a tárca és a hatóságok a tudományos kutatási eredményeket rendre félresöprik,
a döntéshozatal során a magyar lakosság egészségvédelmének, valamint az élővilág és a termőtalaj megőrzésének szempontjait felülírják a vegyipar, valamint a nagyipari mezőgazdaság érdekei.
A szervezet szerint a bizottság a létezése óta minden fajsúlyos, növényvédő szerekkel kapcsolatos vitában (glifozát, neonikotinoidok, légi permetezés) a nagyipari mezőgazdasági és vegyszergyártó lobbicsoportok álláspontját támogatta, a környezetvédő szervezet pedig úgy döntött, a továbbiakban ehhez nem kíván asszisztálni, mert érdemi munkára nincs esély a bizottságban.
Mindaddig, amíg a tárca és a hatóságok a magyar emberek érdekei helyett a vegyipar és a nagyipari termelők érdekeit képviselik, és nem hagynak ettől eltérő álláspontokat érvényesülni a döntéshozatal folyamán, teljesen felesleges további részvételünk a Növényvédelmi Bizottság munkájában, különös tekintettel arra, hogy egyáltalán nem tudunk azonosulni a Bizottságban hozott döntésekkel
– mondta Simon Gergely, a Greenpeace vegyianyag-szakértője.
Hozzáteszik, a Növényvédelmi Bizottságban zajlik jelenleg a Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Terv felülvizsgálata, és bár az Európai Unió azt várná el a tagállamoktól, hogy mérsékeljék a mezőgazdaságukban a káros vegyszerek használatát, a magyar Cselekvési Terv jelenlegi formájában sokkal inkább a vegyszergyártó ipar érdekeit tartja szem előtt, mint a lakosság egészségvédelmét. A vegyszerfelhasználás csökkentésére való törekvés sem jelenik meg a szövegben.
A zöld álláspont kizárólag a Terv helyzetértékelésében jelenik meg, amely viszont semmilyen kötelező érvénnyel nem bír. Mindezt a Greenpeace egyértelműen kifogásolta, de javaslatai érdemben nem kerültek be a Cselekvési Tervbe.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
A független országgyűlési képviselő mai demonstrációjára kevesebben gyűltek össze mint a múlt héten.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.