Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kis értékű kincstárjegyekkel fizetnének az euró mellett.
A cikk szerint Róma azután állt elő az eurózóna egészét megrázni képes ötlettel, hogy az Európai Bizottság bejelentette: több mint hárommilliárd euróra bünteti az országot, ha nem kezdi el látványosan rendbe tenni költségvetését.
Az aggodalmaskodó vélemények szerint a koalíciós olasz kormány egyenesen az ország eurózónából való kilépését igyekszik megalapozni az euró mellé bevezetni tervezett alternatív fizetőeszközzel, ezzel részben függetlenítve magát az uniós rendszertől.
A párhuzamos pénz a gyakorlatban kis névértékű kincstárjegyeket jelentene, amelyek kamatmentesek lehetnek, rögzített lejárat nélkül. Ez példa nélküli lenne a közös fizetőeszközt használó országok körében.
Az olasz koalíciós pártok, az Öt Csillag és a Liga egyaránt saját szavazóbázisának szeretnének megfelelni és a foglalkoztatási helyzeten javítani, ezért is alakult ki a huzavona Róma és Brüsszel között. A koalíció elődje 0,8 százalékos hiánnyal számolt 2019-re, de ezt a most hivatalban lévő pártok többszörösére, 2,4 százalékra módosították.
Willem Buiter, a Citigroup korábbi vezető közgazdásza a Magyar Nemzet írása szerint úgy vélekedett, hogy az euróban lévő lakossági megtakarítás a közös fizetőeszköz "ejtése" esetén drasztikus értékvesztésnek indulna, adott esetben tömegek egzisztenciája válhat semmivé. Ilyen kockázatot szerinte aligha vállalhat fel egy kormány.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.