Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nyolc év alatt csaknem 720 milliárd forintot költött az állam például arra, hogy egyperces hírek sulykolásával a lehető leghatékonyabban befolyásolja potenciális választóinak valóságképét. A pénzből bőven jutott NER-közeli figuráknak is.
Évente átlagosan minden huszonötödik adóforintunkat a közmédiára fizetjük be. Szerettük volna megtudni, hogy ki és mennyiért állítja elő a hét tévécsatornán, hat rádión, több honlapon és az MTI-n futó műsorokat, híreket, ezért elővettük az MTVA 5 millió forint feletti szerződéseinek listáját, hogy összesítsük az adatokat. Ez viszont – talán nem véletlenül – a lehetetlenség kategóriáját súrolta, mivel az MTVA képformátumban töltötte fel az összesen 135 oldalnyi lajstromot.
Ennél is nagyobb gond azonban, hogy a dokumentumcsomagból csak az elköltött pénz kisebb része, mintegy 190 milliárd forint sorsát követhetjük nyomon, több száz milliárd holléte tehát homályba vész, noha az üvegzsebtörvény ezt határozottan tiltja.
A 190 milliárd elszámolása is tartogatott azért érdekességeket. Kiderült, hogy Habony Árpád és Kálomista Gábor üzleti köre is profitál, de a kiemelt partnerek közé tartozik Fábry Sándor cége is.
További részleteket a HVG e heti számában olvashat, a szerződések kereshető listáját pedig csütörtökön a hvg.hu teszi közzé.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.