szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Boris Johnson azt azért megjegyezte a Donald Tusknak írt levelében, hogy a kabinet akarata ellenére egyezett bele a halasztásról szóló uniós döntésbe.

A brit kormány hivatalosan értesítette hétfő este az Európai Tanács elnökét arról, hogy elfogadta a brit EU-tagság megszűnésének halasztásáról hozott döntést. Ezzel biztossá és hivatalossá vált, hogy az Egyesült Királyság nem lép ki az EU-ból október 31-én, vagyis csütörtökön, a Brexit eddigi határnapján.

Donald Tusk, az uniós állam- és kormányfők alkotta Európai Tanács elnöke hétfőn jelentette be, hogy az EU-ban maradó 27 tagország jóváhagyta a Brexit halasztását kezdeményező brit indítványt.

A halasztás 2020. január 31-ig terjedhet. Rugalmas határidőről van szó, vagyis ha London valamelyik köztes hónapban ratifikálja a kilépés feltételrendszerét rögzítő új megállapodást, annak a hónapnak a végén is megszűnhet a brit EU-tagság.

Boris Johnson brit miniszterelnök Tusknak írt, hétfő este nyilvánosságra került levelében hangsúlyozza: a brit kormányra "akarata ellenére ráerőltetett törvény" alapján nincs más lehetősége, mint az, hogy formálisan beleegyezzen a halasztásról szóló uniós döntésbe.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Farkas Zoltán hvg360

Ha Magyarország érdekeit nézi, jobb, ha nem drukkol a Brexitnek

A magyar gazdaság máris megérzi Nagy-Britannia távolodását az Európai Uniótól: a kölcsönös külkereskedelmi forgalom zsugorodik, a brit befektetések csökkennek, a brit cégek egyre kevesebb embert foglalkoztatnak Magyarországon.