Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ennek csak a töredékét fordították utánpótlásnevelésre.
Megnézte az Mfor, hogy mekkora összeget ölt az Orbán-kormány a magyar labdarúgásba a tao-rendszer 2011-es bevezetése és 2018 között. A portál számításai szerint
a központi költségvetésből és tao-támogatásokból nagyjából 791 milliárd forint folyhatott be a magyar labdarúgásba, aminek csupán 21 százaléka, vagyis 162 milliárd forint mehetett a jövő focistáinak kinevelésébe.
Ez azt jelenti, hogy évente körülbelül 100 milliárd forint áramlott abban az időszakban a sportágba, amelyből az utánpótlás-nevelésre 20 milliárdot fordítottak, a fennmaradó 80 milliárdot pedig olyan tételek alkották, mint a létesítmény-fejlesztés, a működési támogatás vagy a határon túli akadémiák támogatása.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Megy a találgatás a miniszterelnök szombati nagy bejelentéséről, a lehetőségekből egyet, úgy látszik, cáfolt.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.