Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A 2014–2020-as fejlesztési források 43 százalékát utalták át eddig.
Az Európai Bizottság eddig 10,74 milliárd eurót, azaz közel 3600 milliárd forintot folyósított Magyarországnak a 2014–2020-as uniós költségvetési ciklus pénzeiből – írta a Világgazdaság. Ez azt jelenti, hogy az ország számára rendelkezésre álló források 43 százalékát már átutalták, a tavaly év végihez képest 12 százalékponttal nőtt az arány. Ez kicsivel az EU-átlag feletti arány, a 28 tagállam közül a 9. hely a mienk.
Az ősszel amiatt lódulhattak meg a kifizetések, hogy „számos vitát sikerült tisztázni Brüsszel és a kormány között. Akadt ugyanis több nagy összegű fejlesztési csomag, amelyről addig nem küldött ki Magyarország számlákat, amíg nem sikerült közös nevezőre jutni” – írja a lap. Kevésbé finom megfogalmazásban ez úgy hangzik: 500 milliárd forint büntetést vállalt be a kormány, csak hogy jöjjenek az EU-pénzek.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A Tisza jelöltje 42 százalékot, míg a körzetet 2022-ben megnyerő Hadházy Ákos 18 százalékot kapna Zuglóban a 21 Kutatóközpont mérése alapján. A felmérést készítő intézetet vezető Róna Dániel szerint csak az a biztos, hogy a Fidesznek aligha osztanak lapot. A HVG azt is kiderítette, kit indít a kormánypárt.
Bár a statisztikák szerint folyamatosan nő a rákos megbetegedések száma a világon, valójában sokkal jobb a helyzet, mint amilyennek elsőre tűnik.