Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kétszáz milliárd eurón mehet még az izmozás, de nagy rá az esély, hogy megszületik a konszenzus. Egy magyar vétó még kinézhet a költségvetésnek a jogállami feltételrendszer miatt, de azzal nagyon rosszul járhatunk.
Reális esélyt látnak arra, hogy a valószínűleg február 20-án kezdődő és szükség esetén több napig tartó rendkívüli EU-csúcson létrejön az egyhangú megállapodás az EU következő, 2021 és 2027 közötti keretköltségvetéséről - nyilatkozták EU-források a Bruxinfónak.
Már a tárgyalások utolsó szakaszában vannak, egyes tagállamok már megbarátkoztak a gondolattal, míg mások csak most ébredeznek és pánikolni kezdtek – mondta a lapnak egy neve elhallgatását kérő bennfentes forrás.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke várhatóan február 20 körülre hívja össze Brüsszelbe a 27 uniós tagállam vezetőit, hogy nyélbe üssék a hét évre szóló költségvetési alkut. A Brexit miatt minimum 60 milliárd euróval kevesebb lesz az elosztható pénz.
A megegyezés neuralgikus pontja, hogy az Európai Bizottság az EU27-ek nemzeti bruttó jövedelmének (GNI) 1,114 százalékát javasolta a kiadások főösszegének. A költségvetés nettó befizetői ezt sokallják: Ausztria, Dánia, Hollandia, Svédország és Németország hallani sem akar a GNI 1 százalékáról nagyobb büdzséről. A szinten tartás és az 1 százalék között a különbség 200 milliárd euró, vagyis komoly összegről van szó.
A Bruxinfó szerint Charles Michel körülbelül tíz nappal a rendkívüli csúcs előtt juttatja majd el a tagállamoknak kompromisszumos javaslatát, ami egyes várakozások szerint a Bizottság által javasoltnál valamivel nagyobb vágást irányoz majd elő.
A lap szerint nagyon szűk a magyar mozgástér. A bizottsági javaslat 24, a finn elnökségé pedig 27 százalékkal csökkentené a magyar felzárkóztatási forrásokat a 2014-2020-as időszakhoz képest, ami nagyjából 5,7-6,5 milliárd eurót jelent. Hét évvel ezelőtt Orbán Viktornak sikerült 4 milliárd euróval növelni a magyar kohéziós nemzeti borítékot, erre most viszont csekély az esély.
A Bizottság által javasolt jogállami feltételrendszert mostanra csak egy tagállam, Magyarország utasítja el. Igaz, hogy a lengyelek sincsenek oda érte, de az álláspontjukat sokkal puhábbnak tartják, és nem számítanak vétóra, ami viszont Budapest esetében nem teljesen kizárható.
Amennyiben a magyarok vagy a lengyelek vétóznának, akkor az új eszközt leválaszthatnák a többéves keretköltségvetésről és minősített többségi döntéssel viszonylag gyorsan keresztülnyomhatnák a rendelet asztalon lévő tervezetét a Tanácson. Ráadásul még erősebb formában.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.