Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Amennyiben beüt a krach, úgy az MNB egyből elengedné a forintot, főleg, ha egy másik célját kellene cserébe feláldoznia – mondta Zsiday Viktor befektetési szakember a G7 Podcast Live harmadik eseményén.
Mivel a magyar gazdaságpolitika fő célja, hogy alacsonyan tartsa a kamatszintet, ezért logikus, hogy gyenge a forint – kommentálta Zsiday a mostani árfolyamot, példaként említve, hogy a 2018-2019-es világgazdasági lassulást is a forint gyengítésével ellensúlyozta a jegybank. Szerinte az MNB azt csinál a forinttal, amit csak szeretne, és a 290 és 370 közötti sávban bárhová belőheti a forint/euró árfolyamot.
A szakember szerint a gyenge forint jó az exportorientált magyar gazdaságnak, ám csak addig, amíg a megtakarítók nem kapnak észbe, és nem kezdik el átváltani a forintjukat külföldi devizákra.
A másik veszély, amire felhívta a figyelmet az az, hogy szerinte több dolog is veszélyezteti a magyar gazdasági növekedést, ilyen például az uniós támogatások jelentős csökkenése 2021-től vagy éppen az autóipar átalakulása. A koronavírussal kapcsolatban annyit említett meg, hogy az bár jelentős világgazdasági kockázat lesz, de ha ki is vált egy nagyobb visszaesést, annak gyorsan vége lehet.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.