Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A panamai elnök tiltakozott, amiért az Európai Unió adózási szempontból nem együttműködő országnak nyilvánította hazáját.
Az EU gazdasági és pénzügyi tanácsa, az Ecofin felülvizsgálta az adózási szempontból nem együttműködő országok és területek uniós jegyzékét, amelybe újabb négy országot, illetve területet vett fel, mert szerinte nem hajtották végre azokat az adóreformokat, amelyekre kötelezettséget vállaltak. A jegyzékből tizenhat országot töröltek. A listára felkerült a Kajmán-szigetek, Palau, Panama és a Seychelle-szigetek is.
Az EU 2018-ban már levette Panamát a feketelistáról, és most azzal indokolta ismételt felvételét, hogy az állam nem hajtotta végre a vállalt adóreformokat.
A dokumentum azokat az országokat, illetve területeket tartalmazza, amelyek vagy nem folytatnak konstruktív párbeszédet az EU-val az adóügyi irányításról, vagy pedig nem teljesítették határidőre az uniós kritériumoknak való megfeleléshez szükséges vállalásaikat.
Laurentino Cortizo panamai elnök sajtóértekezletén önkényesnek nevezte az unió döntését hazájáról. Hangsúlyozta: Panama nagy erőfeszítéseket tett azért, hogy megfeleljen az EU kritériumainak, egyebek mellett törvényt fogadott el a pénzmosás és az adóelkerülés ellen.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.