szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nincs kegyelem, folytatódik a forint hétfő óta tartó szabadesése.

Napról napra egyre nagyobb a baj a forinttal. Hétfőn még csak 340-ről 345-re ugrott a forint/euró árfolyam, kedden onnan 348-ig gyengült, szerdán már 354-nél járt a mutató. Csütörtök reggel pedig, ahogy Európa-szerte kinyitottak a tőzsdék, villámgyorsan beesett a forint a 355-ös szintre, és még itt sem volt leállás:

a napi, és természetesen új történelmi mélypont 359,26.

Ezt a mélypontot a délelőtt 9-es tőzsdenyitások után nagyjából negyedórával érte el a forint. Utána egy kicsit korrigált, de ez is csak azt jelenti, hogy 357 környékén jár az árfolyam.

A feszült nemzetközi helyzetben, amikor mindenki azt találgatja, mekkora károkat fog okozni a világ és Európa gazdaságának a koronavírus-járvány, a befektetők tömegesen menekítik át a pénzüket a legbiztonságosabb devizákba, főleg euróba és dollárba. Az igazi problémát az okozza, hogy egyelőre a szakértők sem nagyon tudják megtippelni, hol érhet véget a zuhanás. Az eddigi lélektani határnak a 350-es szint számított, csak a legbátrabb elemzők mondták azt, hogy akár 360 forint is lehet egy euró, mára viszont már örülnénk, ha újra 350-nél járna az árfolyam.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván Gazdaság

7 alkalom, amikor a forintgyengülést megpróbálták megmagyarázni

A forint gyengülése miatt hibáztatták már a médiát, hivatkoztak a szilveszteri buliból józanodó spekulánsokra, de azt is mondták, hogy örülnünk kellene a gyengülésnek. Összegyűjtöttük, hogy az elmúlt évtizedek nagy forintgyengüléseire mit reagáltak a politikusok és a gazdasági döntéshozók.