Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Úgy tennék lehetővé a tagállamok beavatkozását és akár tulajdonszerzését is a meggyengült vállalatokban, hogy azok versenyképesek maradhassanak például az állami tulajdonú kínai cégekkel szemben.
Megakadályozná az Európai Unió, hogy külföldi kézbe kerüljenek a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került európai cégek: valamilyen formában lehetővé tenné a kormányok számára, hogy támogatást nyújtsanak a meggyengült vállalatoknak. Ez pedig jelentheti azt is, hogy egyúttal tulajdont is szereznek azokban – írja a BBC.
A szabályozás célja a versenyképesség megőrzése az állami tulajdonú, például kínai vállalatokkal szemben. Kínai befektetők régóta keresik a lehetőségét annak, hogy többek közt kulcsfontosságú infrastrukturális vagy technológiai cégekben vásároljanak részesedést az EU-ban, ami biztonsági szempontból aggasztja az uniós tisztviselőket. Erre a válság miatt ráadásul most még több lehetőségük nyílik az ázsiai befektetőknek.
A részletekről a tagállamokkal egyeztet Európai Bizottság annak érdekében, hogy olyan megoldás születhessen, ami a belső piacokra nézve sincsen torzító hatással.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.