Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Nagy különbségek voltak az uniós országok közt a járvány előtt abban, hogy a foglalkoztatottak közt hányan dolgoztak otthonról.
A koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozó intézkedések miatt a foglalkoztatottak jelentős része otthonról kénytelen dolgozni az Európai Unió egészében – közülük sokaknak ilyesmi most fordul elő először. A járvány előtt, 2019-ben uniós átlagban a 15-64 év közötti foglalkoztatottaknak mindössze 5,4 százaléka dolgozott általában otthonról – írja közleményében az Eurostat.
Az elmúlt évtizedben ez az arány lényegében alig változott, folyamatosan 5 százalék körül mozgott. Azonban azoknak az aránya, akik ha nem is rendszeresen, de alkalmanként otthonról dolgoztak, folyamatosan nőtt: a 2009-es 6 százalékról 9 százalékra.
Mi kell a távmunkához? Öt dolog, amit feltétlenül gondoljon át, mielőtt belevág
A koronavírus terjedésének idején a kormányzati intézkedések mellett a józan ész is azt diktálja: amelyik munkakörnél ez értelmezhető, azt át kell állítani távmunkára. Persze ezt könnyebb mondani, mint a gyakorlatban megvalósítani. Összeszedtük, miként lehet zökkenőmentes(ebb) az átállás.
Ami a nemek közti megoszlást illeti, a nők valamivel nagyobb része dolgozott rendszeresen otthonról, mint a férfiaké (5,7, illetve 5,2 százalék). Korcsoportok szerint az idősebb foglalkoztatottak körében nagyobb arányú volt a rendszeres otthoni munkavégzés, mint a fiatalabbak körében.
A tagállamok közt nagy különbségek voltak az otthonról dolgozó foglalkoztatottak arányában:
Csak Romániában és Bulgáriában dolgoztak (arányaiban) kevesebben rendszeresen otthonról, mint Magyarországon. Valamivel jobb a helyzet, ha az alkalmanként otthonról dolgozók arányát nézzük, ebben az összehasonlításban hátulról a hetedik volt, de még így is messze elmarad nemhogy az élbolytól, de az uniós átlagtól, sőt a többi visegrádi országtól (Szlovákia, Csehország, Lengyelország) is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.