Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Korántsem nőtt olyan mértékben az álláskeresők száma áprilisban, mint amire számítani lehetett.
Az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által szerdán kiadott jelentés szerint áprilisban az euróövezet 19 tagállamában 7,3 százalékra, az Európai Unió 27 tagállamában pedig 6,6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta szezonális kiigazítással számolva. Mindkét blokkban 0,2 százalékponttal kúszott feljebb a mutató értéke márciushoz képest. Elemzők sokkal rosszabb értéket, 8,2 százalékos rátát vártak az euróövezetre.
Az euróövezetben márciusban 7,1 százalékon, 2008 áprilisa óta a legalacsonyabb szinten állt a munkanélküliségi ráta. Az Európai Unió 27 tagállamában 6,4 százalékon stagnált a mutató, ami a havi statisztikai adatok közlése, 2000 januárja óta a legkisebb érték volt.
Egy évvel ezelőtt, 2019 áprilisában az euróövezetben 7,6 százalékon, az EU-ban pedig 6,8 százalékon állt a munkanélküliségi ráta.
Áprilisban 14 millió 79 ezren kerestek munkát az Európai Unióban, ebből 11 millió 191 ezren az euróövezet tagországaiban. A márciusival összevetve a munkanélküliek száma az EU-ban 397 ezerrel, ebből az euróövezetben 211 ezerrel nőtt. A 2019. áprilisival összevetve viszont az EU-ban 414 ezerrel, ebből az euróövezetben 589 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma.
A legnagyobb európai gazdaságban, Németországban tavaly áprilisban 3,1 százalékon, az idén márciusban és áprilisban pedig 3,5 százalékon állt a munkanélküliségi ráta. Franciaországban a márciusi 7,6 százalékról 8,7 százalékra ugrott a mutató, magasabb az egy évvel korábbi 8,5 százaléknál. Olaszországban egy éve 10,2 százalékon, márciusban pedig 8 százalékon, áprilisban pedig 6,3 százalékon állt a mutató.
A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát áprilisban is Csehországban regisztrálták, 2,1 százalékost, majd Lengyelország következik 2,9 százalékkal, illetve Hollandia 3,4 százalékkal. A helyzet Görögországban a legrosszabb, 16,1 százalékkal (februári adat), illetve Spanyolországban 14,8 százalékkal.
Magyarország esetében az Eurostat statisztikájában a márciusi az utolsó adat: 3,7 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, emelkedett az előző havi 3,6 százalékhoz képest. Egy évvel korábban, 2019 áprilisában 3,4 százalékon állt a munkanélküliségi ráta Magyarországon.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.