Nem sikerült megállapodnia a Magyar Posta vezetésének és a postás érdekképviseleteknek a 2020-as béremelésekről, ezért szombaton demonstrációt tartanak a szakszervezetek Mager Andrea nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter irodája előtt. - írja az mfor.hu.
A hétfői bértárgyalás után döntött úgy valamennyi szakszervezet, hogy csatlakozik a szombati tüntetéshez, ahol egy petíciót akarnak átadni az illetékes kormánytagnak.
Több hónapos szünet után július 1-én ültek le tárgyalni a munkáltatók és az érdekképviseletek vezetői a bérekről. A cikk szerint a posta arról tájékoztatta akkor a szakszervezetek képviselőit, hogy a veszélyhelyzet feloldását követően megvizsgálja a forgalom alakulását, a bevételek nagyságát és ezek alapján július 13-án, hétfőn megteszi az ajánlatát az érdekképviseletek részére.
A szakszervezetek szerint érdemi tárgyalás eddig nem volt és a Magyar Posta hétfői ajánlata elfogadhatatlan a dolgozók számára. Az mfor.hu-nak az egyik érdekképviseleti vezető azt mondta, nem volt bérajánlat, hanem egyszeri, augusztusi kifizetést ajánlottak a tárgyaláson az alapbér-fejlesztés helyett.
A Magyar Nemzetnek azt mondták a cégtől, hogy a posta felelős gazdálkodás mellett nem tud általános bérfejlesztést végrehajtani.