Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Majdnem megduplázódott tíz év alatt azoknak a dollármilliárdosoknak az összvagyona, akik megfogadták, hogy a fele vagyonukat eljótékonykodják. Pedig jótékonykodnak, csak nem elég gyorsan.
Tíz éve, 2010-ben indította el a Giving Pledge nevű kezdeményezést illetve szervezetet Warren Buffett és Bill Gates: a kezdeményezés aláírói vállalták, hogy vagy még életükben, de legalább végrendeletükben minimum a fele vagyonukat jótékony célokra ajándékozzák el.
2020-ban még 62 aláíró él, aki már 2010-ben dollármilliárdos volt, azonban közülük mindössze 11-nek csökkent egyáltalán (nemhogy megfeleződött volna) a vagyona – írja a Marketwatch az Institute for Policy Studies kutatóközpont témában készült tanulmányára hivatkozva. E 62 dollármilliárdos összesített vagyona 10 év alatt 95 százalékkal nőtt, 376 milliárd dollárról 734 milliárd dollárra.
A tanulmány szerint nem arról van szó, hogy az aláírók ne jótékonykodnának, egész egyszerűen nem jótékonykodnak elég gyorsan, a vagyonuk gyorsabban nő, mint ahogy elajándékozzák. Szóval alaposan bele kell húzniuk, ha tartani akarják magukat a fogadalmukhoz.
A lap által megkérdezett szakértők szerint megfontoltan, transzparens módon jótékonykodni egyáltalán nem olyan könnyű, ez is magyarázhatja, miért nem haladnak megfelelő ütemben a Giving Pledge-aláírók.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.