Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az állam 100%-os tulajdonában álló zártkörűen működő részvénytársaságot hoz létre a kormány az állam befektetéseivel, elsősorban külföldi társasági részesedések vásárlásával kapcsolatos tranzakciókra.
A tulajdonosi jogokat Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter gyakorolja majd. A jegyzett tőke 5 millió forint lesz, emellett 115 millió forintot „alaptőkén felüli vagyonba történő tőkejuttatásként” adnak oda.
A péntek este közzétett kormányhatározat nem szól arról, hogy az új minisztériumi cég megjelenése változtat-e a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. feladatain.
Ezt a céget 2018-ban hozta létre a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara jóval nagyobb, 1,5 milliárd forintos alaptőkével, kezdetben Mészáros Lőrinc egyik korábbi munkatársának vezetésével. Annak az MNKH Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt.-nek és MNKH Magyar Kereskedelemfejlesztési és Promóciós Kft.-nek lett a jogutódja, amely arra lett volna hivatott, hogy a magyar kis- és középvállalkozások piacra jutását segítse, de sok milliárd forint veszteséget halmozott fel. A HEPA jelenlegi vezérigazgatója, Hendrich Balázs céljukat úgy határozza meg, hogy a cég „magas színvonalú szolgáltatásokkal segítse a magyar cégek további exportsikereit”, továbbá hogy „egyre több minőségi magyar termék legyen elérhető a nemzetközi piacokon és a magyar márkák külföldön is ismertté váljanak”.
A kormányhatározatokhoz általában nem fűznek indoklást, ezért nem lehet tudni, hogy a külföldi részesedésvásárlásokra miért külön társaságot alapítanak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.