Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Lassan az eredetileg tervezett összeg háromszorosába kerül, pedig még el sem kezdték építeni.
Egy szerződésmódosítás szerint 73 milliárd forintból épül meg az Új Nemzeti Galéria a Városligetben. A beruházás költségét 2017-ben még 26 milliárd forintban határozta meg az állami tulajdonú Városliget Zrt., ám az összeg a tervezés során 48 milliárdra emelkedett, egy friss szerződésmódosítás szerint pedig már 73 milliárddal számolnak – írja a G7.
A lap azt írja, hogy az eredeti mérnöki szerződést 2015-ben kötötték meg az épületre az Óbuda-Újlak Zrt.-vel és a Főber Zrt.-vel. Az a megállapodás 375 millió forintról szólt, az összeg azonban két módosítás után 503 millióra növekedett.
A tervezésre 2016-ban a magyar Bánáti + Hartvig Kft.-vel és a japán HANAA Jimusho Ltd.-vel kötöttek szerződést 2,65 milliárd forint értékben, ami tavaly szeptemberben 2,83 milliárdra emelkedett. A terveket a japán-magyar cégpáros már elkészítette, így aktualizálni lehetett költségterveket is,
így növekedhetett az eredetileg 26 milliárdosra tervezett múzeum ára első körben 48, majd a most nyilvánosságra hozott adatok alapján 72,7 milliárdra. Holott az építkezés még el sem kezdődött.
A G7 megjegyezte, hogy a galéria megépítésére még szerződés sem született, ugyanis a főváros ellenzi a beruházást, ezért a kormány felfüggesztette a megépítését.
Drágult a lap szerint a Dózsa György úti mélygarázs megépítése is: az Óbuda-Újlak Zrt. és a Főber Zrt. konzorciumával idén június 26-án aláírt szerződésmódosítás szerint emelkedett a mérnöki munkák költsége 290-ről 356 millió forintra. Ennek oka az, hogy nem parkolót kellett végül építeni a mélygarázs felett, hanem zöldfelületet.
A G7 emlékeztetett, hogy a Városliget fejlesztésére a kormány 2015-ben 157 milliárd forintot szánt, a beruházást pedig 2019-re tervezték befejezni. Két évvel később már 230 milliárdra lehetett becsülni a projekt teljes költségét, pedig akkor még ki sem írták a közbeszerzési eljárást valamennyi
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.