Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Közel 13 milliárd forintnak megfelelő euróra büntették a svéd ruhagyártót, amiért az ügyfélszolgálati munkatársai magánéletéről gyűjtött érzékeny adatokat.
Több mint 35 millió euróra - azaz mai árfolyamon csaknem 13 milliárd forintra - büntették Németországban a H&M ruhagyártó céget, mert kémkedett saját alkalmazottjai után - írta az Independent című brit lap csütörtökön.
Johannes Caspar, Hamburg adatvédelmi biztosa szerint a svéd cég a nürnbergi ügyfélszolgálat munkatársairól gyűjtött érzékeny személyes adatokat, köztük a családi ügyekkel és vallási meggyőződéssel összefüggő információkat. Mindez nem véletlenül történt, az adatokat egy hálózati adattárolóra rögzítették, amihez a cég 50 menedzserének volt hozzáférése. Az adatbázist HR-célokra használhatták: részletes profilt állítottak fel az alkalmazottakról, és ez alapján döntöttek a további foglalkoztatásukról.
A visszaélésre úgy derült fény, hogy az adatbázis rövid időre a cég teljes hálózatában hozzáférhetővé vált.
A H&M közleményben reagált a történtekre: mint írták, a nürnbergi adatgyűjtés nem fér össze cégük alapelveivel. Ezzel együtt teljes felelősséget vállalnak a történtekért, és amellett, hogy bocsánatot kérnek az alkalmazottaktól, sérelemdíj kifizetését is vállalták.
(Borítóképünkön a berlini H&M).
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.