szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

2008 óta nem tettek annyi pénzt az életbiztosításokba a magyarok, mint 2020-ban.

Egy év alatt 7 százalékkal nőttek az életbiztosítási díjtartalékok Magyarországon – idézi a Napi.hu a Magyar Nemzeti Bank adatait. Összességében 2020 végén 2240 milliárd forintot tett ki ez az összeg.

Az életbiztosításokba tavaly 65 milliárd forint érkezett, ami 2008 óta a legmagasabb összeg volt. A teljes pénzügyi vagyon 3,4 százalékát tartották életbiztosításban 2020 decemberének végén, ami jóval kisebb, mint a 2000-es évtizedben volt, de növekedés az elmúlt néhány évhez képest.

A kockázati életbiztosítások száma is nőtt, tavaly év végére már 700 ezernél is több ilyen biztosítást kötöttek.

* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is

A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Jogsi nélküli baleset és búvárkodás: 7+1 eset, amikor nem fizet az életbiztosítás

A kockázati életbiztosítás az egyik legegyszerűbb biztosítás: akkor fizet, ha a biztosított meghal, a biztosítási összeget pedig a szerződésben megjelölt kedvezményezett kapja meg. A kifizetést tekintve azonban lehetnek kivételek, vagyis dönthet úgy a biztosító, hogy nemet mond, és nem fizeti ki a biztosítási összeget. A Bank360.hu elemzői annak jártak utána, hogy mikor és miért tagadhatja meg a biztosító haláleset után a biztosítási összeg kifizetését.