ITM: Nem elvettek, visszacsoportosítottak pénzt az egyetemektől

A tárca szerint a harmadik hullám letörése miatt nem használták fel a 155 milliárd forintot az orvos- és egészségtudományi egyetemek.

  • hvg.hu hvg.hu
ITM: Nem elvettek, visszacsoportosítottak pénzt az egyetemektől

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A kormány természetesen egyetlen fillért sem von el a felsőoktatástól – jelentette ki csütörtökön az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A Palkovics László miniszter által vezetett tárca azt követően adott ki közleményt, hogy több hírportál is megírta: 155 milliárd forintot csoportosítottak át az egyetemek dologi kiadási keretéből a Járvány Elleni Védekezés Központi Tartalékába. A kedd esti kormányhatározat ezt „visszarendezésnek” nevezi.

155 milliárd forintot vettek el az egyetemektől

A kedd este megjelent kormányhatározat ezt „visszarendezésnek" nevezi.

Közlés szerint a kormányhatározatban szereplő visszacsoportosítás oka az, hogy a járványhelyzet kezelésével összefüggésben a tárcának korábban átadott forrás túlnyomó részét a harmadik hullám „letörése” miatt mégsem használták fel az orvos- és egészségtudományi egyetemek.

A mostani döntéssel ez a megmaradt összeg került vissza eredeti helyére, a veszélyhelyzeti alapba – tették hozzá.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.