Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
2022 szeptemberéig napi 400 ezer hordóval több nyersolajat fognak előállítani az OPEC+ országai.
Visszaállítják a kőolaj-kitermelésüket az OPEC+ országai, írja a Wall Street Journal. A világ legnagyobb olajbányászai idén augusztustól 2022 szeptemberéig napi 400 ezer hordóval fogják növelni a nyersolaj-előállításukat, hogy bírják az újra fellendülő keresletet.
A 23 ország (köztük az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Oroszország) 2020 elején napi 9,7 millió hordóval csökkentette a termelést, ami 10 százalékos visszaesést jelentett a 2019-es globális kereslethez képest. Az olajbányászok azóta nagyjából napi négymillió hordóval emelték a kitermelést, a következő lépésben pedig egy éven belül akár a koronavírus-járvány előtti szint is elérhető lesz.
A járványidőszakban csökkenő globális olajéhség megszűnni látszik: a sikeres oltókampányok miatt újra fellendültek a gazdaságok, az OPEC becslései szerint 2022-re pedig akár napi 100 millió hordó nyersolajra is szükség lehet a világban, amely nagyjából megegyezik a Covid előtti kereslettel.
A döntés után az olajárak rögtön elkezdtek csökkenni, a nagyobb mennyiségű kitermelés pedig a mindennapi fogyasztási árak, például a benzinárak csökkenéséhez is vezethet világszerte.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.