Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Kudarcba fulladt Boris Johnson „Utolsó Lélegzet” fantázianevű, felesleges programja.
143 millió fontot, átszámítva 60 milliárd forintot nyelt el a brit adófizetők pénzéből Boris Johnson programja a koronavírus-járvány elején, amelynek célja a lélegeztetőgép-kapacitás növelése volt hazai befektetéseken keresztül, írja az Observer.
Az „Utolsó Lélegzet” névre keresztelt projektben a járvány kitörésekor a lehető leggyorsabban 8 ezerről 30 ezerre akarták növelni Nagy-Britanniában a lélegeztetőgépek számát. Bár ezt utána 18 ezerre csökkentették, hamar kiderült, hogy nem lesz szükség ennyi eszközre sem. A kormány végül összesen 569 millió fontért (238 milliárd forint) vásárolt 20 900 gépet a járvány alatt (bel- és külföldről), ezek most a védelmi minisztérium raktárában állnak. Az eset hasonlít ahhoz, ahogy Magyarország járt a lélegeztetőgép-túlvásárlással.
Az országos gyártási program több akadályba ütközött a briteknél. Voltak olyan cégek, amelyek semmilyen tapasztalattal nem rendelkeztek lélegeztetőgépek terén, más cég pedig 30 millió fontot (12 milliárd forint) kapott úgy, hogy végül egyetlen gépet sem vett tőlük a kormány. Az összesen 143 millió fontos, meg nem térülő költésre a kormányzati dokumentum „veszteségek, visszahozhatatlan adósságok és nem gyümölcsöző beruházások” címszóval hivatkozott. Az összegből 6 millió font (2,5 milliárd forint) végül nem is lélegeztetőgépek, hanem maszkok gyártására ment el.
A kormány szerint a beruházások elegendő védekezési eszközt biztosítottak az ország lakóinak, ezzel ellátva eredeti céljukat. A kritikusok ezzel szemben azt mondják, ez az ügy is Boris Johnsonék ész nélküli kapkodásának a lenyomata.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.