Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kudarcba fulladt Boris Johnson „Utolsó Lélegzet” fantázianevű, felesleges programja.
143 millió fontot, átszámítva 60 milliárd forintot nyelt el a brit adófizetők pénzéből Boris Johnson programja a koronavírus-járvány elején, amelynek célja a lélegeztetőgép-kapacitás növelése volt hazai befektetéseken keresztül, írja az Observer.
Az „Utolsó Lélegzet” névre keresztelt projektben a járvány kitörésekor a lehető leggyorsabban 8 ezerről 30 ezerre akarták növelni Nagy-Britanniában a lélegeztetőgépek számát. Bár ezt utána 18 ezerre csökkentették, hamar kiderült, hogy nem lesz szükség ennyi eszközre sem. A kormány végül összesen 569 millió fontért (238 milliárd forint) vásárolt 20 900 gépet a járvány alatt (bel- és külföldről), ezek most a védelmi minisztérium raktárában állnak. Az eset hasonlít ahhoz, ahogy Magyarország járt a lélegeztetőgép-túlvásárlással.
Az országos gyártási program több akadályba ütközött a briteknél. Voltak olyan cégek, amelyek semmilyen tapasztalattal nem rendelkeztek lélegeztetőgépek terén, más cég pedig 30 millió fontot (12 milliárd forint) kapott úgy, hogy végül egyetlen gépet sem vett tőlük a kormány. Az összesen 143 millió fontos, meg nem térülő költésre a kormányzati dokumentum „veszteségek, visszahozhatatlan adósságok és nem gyümölcsöző beruházások” címszóval hivatkozott. Az összegből 6 millió font (2,5 milliárd forint) végül nem is lélegeztetőgépek, hanem maszkok gyártására ment el.
A kormány szerint a beruházások elegendő védekezési eszközt biztosítottak az ország lakóinak, ezzel ellátva eredeti céljukat. A kritikusok ezzel szemben azt mondják, ez az ügy is Boris Johnsonék ész nélküli kapkodásának a lenyomata.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Témák és vélemények a világlapokból.