Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A legnagyobb külföldi tulajdonrész az OTP-ben a Rahimkulov családé, a magyarok közül a Molnál van a legtöbb OTP-részvény.
Az egymást követő második évben csökken az OTP Bankban a külföldi jogi személyek aránya – vette észre az Mfor.hu a cégnek a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatását.
2018-ben még csak 60 százalékos volt ez az arány, onnan 2019-re 77 százalékra ugrott. 2020-ban 71,64 százalék volt, 2021 utolsó napján pedig 66,73 százalékosra csökkent.
Külföldi jogi személyek alatt az OTP közlése szerint az intézményi/társasági befektetőket, illetve nemzetközi fejlesztési intézményeket kell érteni. Utóbbiak közül a Világbankot emelte ki a bank beszámolója név szerint.
A Világbankon kívül még két külföldi részvényes nevét tették közzé – az 5 százalék feletti részesedéseket kötelező ugyanis nyilvánosságra hozni. 7,05 százalékos részesedése van a Kafijat cégcsoportnak, amely mögött a Rahimkulov család áll. Az orosz-magyar család tagjai egyáltalán nem keresik a médiaszerepléseket, így viszonylagos ismeretlenségben kerültek Magyarország leggazdagabb emberei közé. A másik ismert nagybefektető a francia Groupama Csoport, amely régóta stratégiai partnere az OTP-nek, a részvények 5,11 százalékával rendelkezik.
A magyar OTP-tulajdonosok közül egyetlen részvényes bír 5 százalékosnál nagyobb csomaggal: 8,57 százalékos tulajdonrésze van a Mol Nyrt.-nek. A Mol igazgatóságának alelnöke amúgy az OTP elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.