Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kínai felfogás szerint a tigris az állatok királya, amely nemcsak erős, de okos is. Ezért a február elsején kezdődő Tigris éve optimizmusra adhatna okot, de a Covid-járványnak, amely Kínából indult, még egyáltalán nincsen vége.
Ne korlátozzák feleslegesen az utazásokat! – erre inti az államtanács a helyi hatóságokat. Az elmúlt két évben igen szigorúan ellenőrizték a lakosság mozgását az 1,4 milliárd lakosú országban, amely hermetikusan elzárja magát a külvilágtól a Covid–19-járvány miatt. Két éve a 11 milliós Vuhan városát két nappal a holdújév előtt zárták le teljesen.
Korábban több mint 550 millió kínai kelt útra a holdújév idején, hogy felkeresse szülőföldjét a hatalmas országban – ez volt a gyakorlat a járvány előtt. Peking a zéró tolerancia elvet érvényesíti a járvánnyal szemben, ezért igen szigorú lezárásokat alkalmaz: egy-két fertőző góc miatt zárták le például a 13 milliós Hsziant, ahol az agyaghadsereget korábban külföldi turisták ezrei is felkeresték. Valószínűleg az igen fegyelmezett kínai lakosságnak is elege lehet a lezárásokból, ezért figyelmezteti Peking a helyi vezetőket a „túlzott szigor elkerülésére”.
Mit jelenthet ez a gyakorlatban? A China Daily idézi a 20 milliós kínai főváros szóvivőjét, aki szerint minden elutazót vissza fognak engedni Pekingbe, vagyis visszatérhet a szülőföldjéről anélkül, hogy karanténba kellene vonulnia. A karantén nagy csapás egy kínaira nézve, mert nem kap fizetést arra az időre. És mi van azokkal, akik a holdújév egyhetes szabadsága idején Pekingbe szeretnének látogatni? Ha nem fertőzött övezetből jönnek, akkor ennek nincs akadálya – mondta a szóvivő. Aki persze hozzátette: ehhez az kell, hogy az illető felmutassa a védettségi igazolását és 48 óránál nem régebbi negatív vírustesztet produkáljon.
Pekingben még mindig nem sikerült nullára csökkenteni a Covid-fertőzések számát: a hétvégén 54 új esetet regisztráltak a kínai fővárosban.
Kína vezető szerepet játszik a járvány elleni küzdelemben, illetve a pandémia utáni újrakezdésben – hangsúlyozta Hszi Csin-ping elnök, aki arra nem tért ki, hogy magával a koronavírussal ők ajándékozták meg a világot. Az államfő magára vállalta a járvány elleni harc irányítását, mert biztosítani akarja két fontos idei esemény sikerét: az egyik a hamarosan kezdődő téli olimpia, a másik pedig a kommunista párt kongresszusa, amely Hszi Csin-ping reményei szerint bebetonozza a pártfőtitkár hatalmát. Míg elődeinek tíz év után nyugdíjba kellett vonulniuk, Hszi maradni akar, hogy ugyanolyan jelentős szerepet játsszon az ország életében mint két nagy elődje: Mao Ce-tung és Teng Hsziao-ping.
Olimpia – totális kontroll alatt
A londoni The Guardian arról írt, hogy a járvány lehetővé teszi pekingi vezetésnek, hogy teljes ellenőrzés alá helyezze a pénteken kezdődő téli olimpiát. A kínai szervezőket már egy hónapja karanténban tartják. A külföldi delegációkat is szigorúan ellenőrzik, és erre a koronavírus remek ürügyet teremt. Az USA, Nagy-Britannia és néhány más ország ugyan diplomáciai bojkottot alkalmaz a Hszincsiang-ujgur tartományban történő emberi jogsértésekre hivatkozva, de sportolóik részt vesznek a téli olimpián.
Kínában mindenki a kommunista pártnak engedelmeskedik – kivéve a koronavírust. A hermetikusan elzárt olimpiai faluban a fertőzés szám 2-ről 19-re nőtt. Az egészségügyi szakértők arra mutatnak rá, hogy a kínaiak védtelenek az omikron vírusvariánssal szemben, mert saját oltóanyagaik nem nyújtanak védelmet. Fennáll egy omikronjárvány veszélye, amely komolyan akadályozhatja a téli olimpiát Pekingben – írja a The Guardian.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.