Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A javaslat két olyan országban született, amely korábban az orosz birodalom része volt.
Ne kapjanak turista vízumot az oroszok az Európai Unióban! Ezt indítványozta két olyan uniós tagállam, amely korábban az orosz birodalom része volt: Észtország és Finnország ezzel Zelenszkij ukrán elnök javaslatához csatlakozott.
“Az európai látogatás privilégium és nem emberi jog” – írta ezzel kapcsolatban a Twitteren Kaja Kallas Észtország miniszterelnöke. “Mi viseljük a terhét az orosz turizmusnak Finnországgal és Lettországgal együtt” – fűzte hozzá a politikus.
Az Európai Unió betiltotta a repülőjáratokat Oroszországból Putyin Ukrajna elleni agressziója miatt, de az orosz turisták átléphetik az uniós határt Észtországban, Finnországban és Lettországban, ott pedig akár repülőgépen is folytathatják útjukat. Orosz szolgáltatók már repülőtéri transzferjáratokat is indítanak Szentpétervárról Helsinkibe.
A finn miniszterelnök az YLE televízióban azt közölte: “nem helyes az, hogy az oroszok, akik brutális háborút vívnak Ukrajnában, szabadon utazhassanak az Európai Unióba mint turisták”. Sanna Marin finn kiemelte, hogy a legközelebbi uniós csúcson “határozottan képviselni fogja azt az álláspontot, hogy korlátozzák az orosz turisták bejutását az Európai Unióba”.
Az orosz turisták nemcsak az Európai Unióba juthatnak be Észtországon, Finnországon és Lettországon keresztül, hanem a schengeni övezet nem EU-tagjaihoz, vagyis Izlandra, Liechtensteinbe, Norvégiába és Svájcba is. Tegyük hozzá, hogy Norvégiának is van határa az Orosz Föderációval. Finnország épp Putyin Ukrajna elleni agressziója miatt – Svédországgal együtt – felvételét kérte a NATO-ba, hogy elriassza az orosz katonai fenyegetést.
A vízumtilalom ötletével kapcsolatban a Politico megjegyzi: az több százezer olyan oroszt is büntetne, akik Nyugat-Európában élő, sokszor kettős állampolgárok, ezeket a háborút jó eséllyel nem támogató embereket szakítaná el oroszországi családtagjaiktól a rendelkezés. A portál arra is emlékeztet: amikor Donald Trump amerikai elnök beutazási tilalommal sújtotta több arab állam polgárait, az EU vezetői élesen tiltakoztak, elutasítva a kollektív büntetést.
Zelenszkij kérésére
Az orosz turisták kitiltását Volodimir Zelenszkij kérte. Az ukrán államfő a Washington Postban hétfőn nyilatkozott erről. Zelenszkij kifejtette, hogy ez “minden korábbi szankciónál hatékonyabb lenne, mert az orosz polgárokat közvetlenül érintené. Az oroszoknak a saját világukban kell maradniuk mindaddig amíg meg nem változtatják a filozófiájukat” – hangsúlyozta Zelenszkij, aki arra célzott, hogy az Ukrajnában folyó háború eléggé népszerű Oroszországban annak ellenére, hogy nagyok a veszteségek és csekély az elért eredmény az agresszió hatodik hónapjában. “Az orosz lakosság választotta meg a Putyin kormányzatot, nem harcolnak ellene, nem vitatkoznak vele, nem követelik a háború befejezését” – érvelt Zelenszkij, mintha nem tudná, hogy Putyin rendszerében már azért is börtön jár, ha valaki háborúnak nevezi a “különleges hadműveletet Ukrajnában”.
Ugyanebben az interjúban Zelenszkij teljes energiaembargót sürgetett Oroszországgal szemben. A háború költségeit az orosz kormány elsősorban a hatalmas energiabevételekből fedezi. Ezek rekordot döntöttek júliusban is, noha a szankciók miatt csökkent az exportált kőolaj és földgáz mennyisége, de a magas árak nemcsak kompenzálták ezt, de jelentős többletbevételt eredményeztek az orosz államkasszában.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?