Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az argentinokat nem tudtuk megverni az infláció miatti aggodalom mértékében, az egészségügy mellett holtversenyben az áremelkedés ad okot a legtöbb aggodalomra a magyarok részéről.
Az Ipsos év elején publikált reprezentatív kutatásából kiderül, hogy bár globális szinten csökkent az infláció miatti aggodalom, Magyarországon éppen az ellenkezője történik, főleg a múlt év vége óta. Az áremelkedések mellett a magyarokat leginkább az egészségügy helyzete aggasztja.
2022 januárjában még csak a megkérdezettek 26 százaléka vélte a legnagyobb problémának az inflációt Magyarországon, az év végére viszont ez az arány 57 százalékra emelkedett, ez 31 százalékpontos emelkedés. Ugyanilyen arányban említették az egészségügyet is. Év végére a magyar infláció volt a legmagasabb az unión belül.
Globális mértékben viszont 13-ról 11-re csökkent azon országok száma, ahol az inflációt tartják a legnagyobb problémának (pl. az első helyezett Argentínán kívül Ausztrália, Belgium, Németország, Franciaország, Lengyelország, Egyesült Királyság).
A magyarok 42 százaléka tartotta fontos problémának az infláció és az egészségügy mellett a szegénységet és a társadalmi egyenlőtlenségeket is, aminél csak Indonézia ért el magasabb arányú aggodalmat, 44 százalékot.
A korrupció a válaszadók 39 százalékát zavarta, a bűnözést és az erőszakot viszont alig 9 százalék tartotta fontos problémának, a munkanélküliség 14 százalék, a klímaváltozás 6 százalék, a koronavírus pedig csak 2 százalék számára volt kiemelt fenyegetés.
2022 januárjában a magyarok 32 százaléka mondta azt, hogy jó gazdasági helyzetben van az ország, ellenben decemberben már csak a 16 százalékuk. A legpesszimistább ország Peru lett (89 százalék látja úgy, hogy rossz irányba mennek a dolgok), a legkevésbé sötéten pedig a szaúdiak látják a jövőt (8 százalék). Magyarország a középmezőnyben van, enyhe romlással az év során.
Januárban a magyar válaszadók 68 százaléka mondta azt, hogy rossz irányba haladnak a dolgok, decemberben már 84 százalékuk. Ezzel a harmadik legpesszimistább ország lettünk a világon Lengyelországgal osztott helyen, Peru és Argentína után.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei.
A hétvégén zárva marad a sziget.
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A lyuk beomlott, és maga alá temette a 17 éves Riccardo B.-t.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.