Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Sokkal kevesebbet érnek a fizetések, mint egy évvel korábban.
531 200 forint volt a teljes munkaidőben dolgozók bruttó átlagkeresete idén februárban, nettóban pedig 366 400 forint az átlag – számolt a Központi Statisztikai Hivatal.
A medián kereset – vagyis az a középső érték, amelynél a dolgozók fele többet, fele kevesebbet keres – nettó 295 600 forint volt, 16,5 százalékkal több, mint egy éve.
A bruttó átlag mindössze 0,8, a nettó pedig 1,2 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban volt. Ez egy irreálisan kicsi bérnövekedést mutat csak, aminek az oka az, hogy tavaly februárban a választás előtti osztogatásban a honvédelmi és rendvédelmi dolgozók egyszerre kaptak hathavi fegyverpénzt. Ezt akkor a statisztikában egyben kellett a februári keresetnél elkönyvelni, szóval teljesen képtelen szám jött ki akkor is és most is. A KSH azt hozzátette, hogy ha ezt a hatást kiszűrnék, akkor 15,2 százalékos növekedést látnánk a nettó bérekben.
Vagyis akárhogy is számoljuk, a béremelkedés egyelőre képtelen tartani a lépést az inflációval.
Februárban 25,4 százalékos volt az áremelkedés, vagyis a reálkereset 19,6 százalékkal csökkent. Ebből ha kivesszük a fegyverpénz hatását, még akkor is azt kapjuk, hogy 7,8 százalékkal kevesebbet érnek a fizetések, mint egy évvel ezelőtt.
A vállalkozások egy kicsivel átlag felett, de még így is jócskán az infláció alatt, 17,6 százalékkal tudták emelni átlagosan a fizetéseket, a költségvetési szektorban pedig 35 százalékos visszaesést mért a KSH, nyilván azért, mert tavaly ott osztották a fegyverpénzt.
A statisztikába a teljes állásra bejelentett dolgozók keresete számít bele. Ellenben január óta most már úgy adják meg a kereseti adatokat, hogy nem csak az ötfősnél nagyobb cégek, hanem az összes vállalat adatai számítanak.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?