Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Háromezernél is több volt az elárverezettek közül lakóingatlan.
Összesen 7459 ingatlant bocsátottak árverésre tavaly április 30. és november 15., vagyis a kilakoltatási moratórium kezdete között. Ezek közül 3318 volt lakóingatlan – írja az rtl.hu. A portál a Magyar Bírósági Végrehajtói Kartól származó adatok alapján azt írja, hogy 4037 ingatlanárverés zárult érvényes vételi ajánlattal, azt viszont nem tudni, hogy ezek közül hány volt lakóingatlan.
A legmagasabb vételárajánlatok összege, vagyis amennyiért a meghirdetett ingatlanokat valójában el is adták, elérte a 32 milliárd forintot, azaz átlagosan nagyjából nyolcmillió forintért értékesítették az ingatlanokat.
Ez viszont csökkenést jelent a korábbi adatokhoz képest: az árverési moratórium tavaly nyári feloldása után öt hónap alatt 64 milliárd forintos értékben árvereztek el ingatlanokat.
Az rtl.hu a Habitat for Humanity jelentésére hivatkozva azt írja, hogy a hatalmas infláció jelentősen rontotta a családok helyzetét: a magyar lakosok 11,2 százalékának volt elmaradása a lakáshitele törlesztőjével, a bérleti díjával, vagy a rezsiköltségeivel. Az uniós átlag ehhez képest 8,9 százalék. Magyarországon évente nagyjából háromezer kilakoltatás történik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”