Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az OpenAI visszavágott Elon Musknak, aki a múlt héten beperelte a ChatGPT által ismert vállalatot.
Az OpenAI kedd este közzétette Musk több, a vállalat kezdeti időszakából származó e-mailjét, amelyekben Musk elismeri, hogy az OpenAI-nak rengeteg pénzt kell keresnie ahhoz, hogy finanszírozni tudja azt a számítástechnikai hátteret, amelyek szükségesek a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez – írja a CNN.
Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, az OpenAI 2015-ben nonprofit szervezetként indult, Musk volt az egyik fő befektetője. Azonban 2019-ben forprofit céggé alakult át, majd 2023-ban nem sokkal azután, hogy elindította a rendkívül népszerű ChatGPT AI chatbotot, hatalmas, 10 milliárd dolláros befektetést kapott a Microsofttól.
Musk, aki korábban már kifejezte elégedetlenségét nemcsak azzal kapcsolatban, hogy az OpenAI profitorientált céggé vált, hanem amiatt is, amiért a nagy teljesítményű AI-termékeit a nagyközönség számára elérhetővé tette a cég, csütörtök este a San Franciscó-i Legfelsőbb Bíróságon benyújtott kereset formájában hivatalossá tette ezeket.
A most nyilvánosságra hozott emailek tanúsága szerint ugyanakkor Musk már évekkel ezelőtt a mellett érvelt, hogy a generatív mesterséges intelligencia megalkotásához nem lehet az akkori, nonprofit modellben elég pénzt szerezni. Egy 2015. november 22-i, Sam Altman vezérigazgatónak küldött e-mailben Musk, az OpenAI társalapítójaként azt mondta, hogy a cégnek sokkal több mint 100 millió dollárra van szüksége ahhoz, hogy “ne tűnjön reménytelennek”.
Az OpenAI egy kedd esti blogbejegyzésben azt írta, hogy Musk 45 millió dollárt vállalt az OpenAI finanszírozásából, de ezt az ígéretét nem tartotta be. Más támogatók segítségével ugyanakkor 90 millió dolláros befektetést sikerült összeszedni.
2018 decemberében Musk azt írta e-mailben Altmannak és más vezetőknek, hogy az OpenAI nem lesz releváns, ha nem hajt végre drámai változásokat a működési modelljében.
Az OpenAI vezetői egyetértettek Muskkal, és 2019-ben megalapították az OpenAI LP-t, egy forprofit szervezetet, amely a nagyobb vállalat struktúráján belül létezik. Ez a forprofit cég néhány év alatt 90 milliárd dolláros értékűvé duzzadt.
A Microsoft azóta 13 milliárd dollárt ajánlott fel az OpenAI-jal való szoros partnerségért cserébe. Az OpenAI-ról és a céget övező botrányokról itt olvashatnak részletesebben:
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.
Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.