Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Mindössze néhány perces, rövid beszédet tartott szerdán a Szakma Sztár 2024 rendezvényen a miniszterelnök. Orbán szerint a kétkezi munkát a számítógép nem váltja le, az irodisták viszont retteghetnek ettől.
„Minden évben örömmel jövök. Azért jövök örömmel, mert azt gondolom, hogy a jövő Magyarországát az ilyen helyeken rajzolják meg” – kezdte beszédét a miniszterelnök. Szerinte a tehetséges fiatalok írják az ország jövőjét. Orbán azt mondta, 15 éve úgy vélte mindenki, hogy a jövőt a diplomás emberek határozzák meg. Mára azonban a munka és szakmunka nélkül nincs jövő, ezt tudja mindenki. Ma szerinte a magyar gazdaság gerincét a szakmunka, a szakiparosok adják.
Ha a szellem emberei is kihozzák magukból a legtöbbet, és a két világ, a szellem és a szakmunka világa jól kapcsolódik össze, abból lesz a sikeres Magyarország
– jelentette ki.
Orbán azt mondta, egyre nehezebb hivatást választani. Szerinte korábban az a hír járta, hogy a technológia kiváltja a szakmunkát, számítógéppel azonban nem lehet kiváltani a kétkezi munkát, az irodisták viszont reszkethetnek, így a jogászok és a programozók is. Majd azt mondta, arra sem gondolt senki, hogy a szomszédban háború lehet, vagy hogy az EU utat téveszt, és lemarad Amerikától és Ázsiától is.
Meggyőződésem, hogy aki szakmát választ, az jó lóra tesz
– mondta. Aki jól választ, azon sem technológia, sem háború, de még Brüsszel sem foghat ki. Szerinte a kormány feladata segíteni a fiatalokat, hogy megkezdhessék önálló, felnőtt életüket. Hálás ezért Parragh Lászlónak, az iparkamara elnökének is, hogy közösen dolgozhatnak ezért.
Azt mondta, a kormány közelebb hozta az egyetemi világot és a szakképzést. Akinek szakmája van, és még több tudást szeretne, az előnnyel indul, aki pedig a legjobban teljesít, azt kapásból veszik fel az egyetemekre – mondta. Hozzátette, hogy a kormány behozta a legújabb technológiákat. Magyarország a gazdasága méretét nézve a 49., a világ 200 országa közül a 33. leginnovatívabb, míg gyártási csúcstechnológiában szerinte ötödikek vagyunk.
Azt mondta, ez azért van így, mert a magyar ember általában a legmagasabb szinten akar dolgozni, hiszen Magyarországon „a munka a becsület dolga”. Ezt a munkamorált kell szerinte továbbadni a következő generációnak is.
Pályaválasztásnál Orbán szerint a fiatalok több mint fele a technikumot választja, vannak helyek, ahol tízszeres a túljelentkezés. A kormány döntött arról is, hogy aki szakképzésbe megy, kapjon anyagi biztatást is. 2020 óta állítása szerint megduplázták a tanárok bérét, mert azt akarják, hogy szakoktatás jó legyen.
Négy dolgot garantál a miniszterelnök:
Szerinte utóbbi azért különösen fontos, mert a boldog családokból áll össze az a nemzet, amiért küzdenek. A miniszterelnök zárszóként sok sikert kívánt a rendezvényen összegyűlt diákoknak ahhoz, hogy a világ élvonalához csatlakozzanak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.