Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A legnépszerűbb célország Ausztria, Németország és Svájc.
Míg 2018-ban a magyarok 7 százaléka keresett aktívan külföldi munkát, ez az arány két évvel később már 9 százalék, 2023-ban pedig 15 százalék volt – derült ki a Boston Consulting Group (BCG) globális tanácsadó cég és a Profession.hu közös tanulmányából.
A 188 ország több mint 150 ezer munkavállalójának bevonásával tavaly október és december között készült kutatás szerint globálisan a dolgozók 23 százaléka keres külföldön állást. A legnépszerűbb célország Ausztrália, az Egyesült Államok, Kanada, az Egyesült Királyság és Németország, a városok között pedig London, Amszterdam, Dubaj, Abu-Dzabi és New York áll az élen. A magyarok leginkább Ausztriában, Németországban és Svájcban vállalnának munkát.
A külföldi munkavállalásban gondolkodók számára a legfőbb motiváció pénzügyi és gazdasági ok: a magyarok 76 százaléka (globálisan 64 százalék) említette ezt elsőként. A költözés melletti szempont lehet a jobb életminőség, amely miatt a magyarok 72 százaléka (globálisan 55 százalék) menne külföldre dolgozni.
Magyarországon leginkább a diákok érdeklődnek a külföldi munkavégzés iránt, a közszférában dolgozóknak a harmada, az IT-területen dolgozóknak pedig a negyede vállalna munkát más országban.
A tanulmány vizsgálta azt is, mi az oka a külföldi munka elől való elzárkózásnak. A magyar válaszok alapján a legtöbben azért nem mennének ki, mert nem tudnák magukkal vinni a családtagjaikat. Magyarországon 37 százalék a maradás okaként a szülőhazájához való erős kötődést említette, és 43 százalék mondta, hogy a nyelvtudás hiánya miatt maradna.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".