Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Ipsos havi mérése szerint csak a peruiak borúlátóbbak nálunk.
A magyarok 83 százaléka szerint rossz irányba halad az ország, és a gazdaság is rossz állapotban van – derül ki az Ipsos legfrissebb méréséből, amely havonta méri fel különböző országok problématérképét.
A 24.hu azt írja, míg év elején „csak” a magyarok 78 százaléka szerint mentek rosszul a dolgok, ez az arány 83 százalékra emelkedett áprilisban. A vizsgált 29 országból ez a második legrosszabb adat, csak Peruban borúlátóbbak az emberek, ugyanez az arány a régión belül Lengyelországban 59 százalék.
A gazdaságról hasonlóan negatívak a vélemények: a magyarok mindössze 17 százaléka szerint jó a helyzet, ennél csak Dél-Korea (16 százalék) és Argentína (11 százalék) rosszabb.
Az Ipsos kutatása szerint a magyarok problémalistáján egyébként a korrupció az első, a szegénység a második és az infláció a harmadik – ez azonban ellent mond annak, amit az éves problématérképet elkészítő Policy Solutions vezetője, Bíró-Nagy András mondott a HVG Fülke podcastjában még novemberben:
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.