Kínában rákapcsolták a hálózatra a világ legnagyobb naperőművét, két és fél Paksnak felel meg

Az eddig működő két legnagyobb napelempark ugyancsak Kína nyugati részén található, mindkettő 3 gigawatt kapacitású.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Kínában rákapcsolták a hálózatra a világ legnagyobb naperőművét, két és fél Paksnak felel meg

Kínában hétfőn csatlakoztatták a hálózathoz a világ legnagyobb naperőművét. Az 5 gigawatt (GW) teljesítményű, 200 ezer hektáros napelemfarm a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület székhelye, Ürümcsi közelében fekvő sivatagi területen található – tudatta a kínai állami vagyonfelügyelet a kínai Power Construction Corp. állami vállalatra hivatkozva. (Összehasonlításképpen: a Paksi Atomerőmű teljes kapacitáson 2 gigawatt teljesítményű, jelenleg azonban csupán 1,5 gigawatton üzemel.)

A létesítmény évente mintegy 6,09 milliárd kilowattóra (kWh) villamos energiát termel majd, ami fedezné Pápua Új-Guinea áramellátását.

Az eddig működő két legnagyobb napelempark ugyancsak Kína nyugati részén található, mindkettő 3 gigawatt kapacitású a Global Energy Monitor adatai szerint.

A ritkán lakott Hszincsiang tartomány fontos területté vált a megújuló energiát hasznosító erőművek számára; az ott termelt villamos energia jelentős részét Kína sűrűn lakott keleti partvidékére szállítják.

Búcsú az orosz gáztól, új energetikai hálózat, több megújuló energia – már öt éven belül nagyon máshogyan nézhet ki az EU energiaellátása

A belga elnökség utolsó energiatanácsát tartották Brüsszelben. A miniszterek olyan programokat és terveket indítottak el, amelyek célja, hogy előkészítsék a terepet egy energetikailag független, megújuló erőforrásokra alapozó Európa számára.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?