Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A lakossági és a vállalati szektorban is jelentős növekedést ér el az MBH Bank, de nőtt a céghez tartozó lízingcsoport is, miközben a cég mérlegfőösszege közel 12 ezer milliárdot.
162,6 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el 2024 első negyedévében az MBH Bank, ez a cég csütörtökön közzétett pénzügyi jelentéséből derül ki. A korrigált adózott eredmény 139,0 milliárd forint lett, míg a mérlegfőösszeg 11 727 milliárd forintot tett ki a félév végén, ami 11,8 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A bank saját tőkéje ugyanebben az időszakban 24,3 százalékkal, 1 110 millárd forintra nőtt.
Az MBH Csoport működési költsége 137 milliárd forintot tett ki, amelybe már az idő közben felvásárolt Fundamenta lakáskassza költségei is beletartoznak. A bank 33,2 milliárd forintot fizetett be az államkasszába a bankadón és az extraprofit adón keresztül.
Az MBH a lakossági és a vállalati üzletágban is bővülést ért el. A lakossági bruttó hitelállomány 2 253 milliárd forintra, a betétállomány pedig 3 159 milliárdra emelkedett, előbbi 33, utóbbi 29 százalékos növekedés az előző évi adathoz képest. A vállalati szektorban 7,3, valamint 26,7 százalék volt a két mutató növekedése, így előbb 2 891 milliárd forintot, utóbbi 4 332 forintott tett ki a félév végén. Nőtt a cég lízingcsoportja is, amelynek állománya 8,7 százalékkal, 578,5 milliárd forintra nőtt a második negyedév végére.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.