MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az év eddigi legrosszabb hónapja volt július a külkereskedelem egyenlegét nézve.
Júliusban eddigi a legalacsonyabb termék-külkereskedelmi többletet mért a KSH: a 203 millió eurós érték messze alulmúlja a többi hónapot, és alig ötöde a júniusban még egymilliárd euró feletti többletnek.
Júliusban az export euróban számított értéke 4,3, az importé 7,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
A termék-külkereskedelmi egyenleg ugyanakkor 362 millió euróval romlott. A külkereskedelmi termékforgalom szintje az export oldalon 4,2 százalékkal alacsonyabb, az importoldalon 3,7 százalékkal magasabb volt az előző havinál.
A kivitel értéke 11,8 milliárd eurót (4615 milliárd forintot), a behozatalé 11,5 milliárd eurót (4536 milliárd forintot) tett ki.
A termék-külkereskedelmi egyenleg 203 millió euró (80 milliárd forint) volt.
A kivitel 73, a behozatal 70 százalékát az EU tagállamaival (EU272020) bonyolítottuk le.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.