Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A többi régiós devizának is egész jó napja volt, de a forint teljesített a legjobban.
A forint euróval szembeni árfolyama hirtelen erősödni kezdett október 8-án délután 4 körül, a lendület a 400 alatti szintre, 399,2-ig vitte. Onnan aztán újra gyengülni kezdett, de megmaradva 400 alatt.
A cseh korona és a lengyel zloty nem mutatott hatalmas erősödést, a nap megelőző részében a három régiós deviza hasonlóan mozgott, de forint kivételesen jobban teljesített a zlotynál és a koronánál. A forint az euróval szemben 0,5 százalékot erősödött a nyitóértékhez képest, a zloty csak 0,34 százalékot, a korona 0,14 százalékot.
Az elmúlt egy hét gyengélkedése után mintha magához tért volna a forint, részben a dollár gyengülése, részben a friss államháztartási adatok miatt, amely szerint 234 milliárd forintos többlettel zárta a szeptembert a költségvetés. A forint a keddet 402 forint fölött kezdte, majd sokáig hullámvasutazott a 401,9 és a 401,6 közötti szűk sávban. 10 óra körül kezdett határozottan javulni az árfolyam az euróval szemben, és bő két óra alatt két forintot javulva 400 forint alá csökkent.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.