Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az EU nem kellene, hogy beleszóljon az államok politikai döntéseibe, az államnak viszont a cégeket kellene szabadabban hagynia dönteni, ahelyett, hogy adóként sok pénzt vesz el tőlük – vezette le Hernádi Zsolt.
Senki nem vitatja, hogy zöldíteni kell, és hogy létezik globális felmelegedés, de a társadalom tűrőképessége véges, a kitűzött zöld átállási célok erőn felüliek – mondta Hernádi Zsolt a Portfolio.hu Budapest Economic Forum konferenciáján. Az energiaárak akkor nőnek, amikor valamilyen kampányszerű átállás van: akár amikor háborús energiaválság van, akár amikor a klímaválság miatti gyors változásokról döntenek. Soha nem fogyasztottunk annyi energiát, mint mostanában, ezt a növekedést 10-15 évig nem tudjuk magunk mögött hagyni – mondta a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója.
Egy olyan kutatást idézett, amely szerint az EU klímasemlegességi céljainak elérésével 4500 milliárd dollár lenne az éves nyereség, a kiadás viszont évente 26 800 milliárd dollár. Hozzátette azt is: „Most mindenki azt hiszi, ez egy kampánybeszéd, mert ettől a cégtől vagyok, de ez a realitás”.
„A racionalitás megtalálja az útját, Ázsia nyert, Európa vesztett” – Hernádi szerint ez volt az orosz olaj európai bojkottjának következménye.
Egy ilyen helyzetben az államnak hagynia kellene, hogy a cégek döntsenek a beruházásaikról, ne tőlük vegyék el azért, hogy aztán visszaosszák a lakosságnak, hanem engedjék, hogy menjen az innovációra. A Mol közel 4400 milliárd dollárt kell, hogy beruházzon 2025 és 2030 között, ennek több mint felét a mostani működés fenntartására, ilyenkor pedig nagyon hiányzik az a különadó, amelyet 2022–23-ban befizettek – tette hozzá. De ennél eggyel tovább is lépett, már odáig jutott, hogy az EU-nak nem kellene beleszólnia a tagállamok politikai kérdéseibe, mert úgysem jutnak az országok megegyezésre.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Berg Dániel a történtek után betegszabadságra ment, a feladatait magához vonta a II. kerület polgármestere, Őrsi Gergely.