Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
652 milliárd forintot hagytak a vásárlók a gyógyszertárakban tavaly, ezt 1200 milliárdra egészítette ki az állam.
7,8 százalékkal nagyobb volt 2024-ben a magyarországi gyógyszertárak bevétele, mint egy évvel korábban, miközben a vásárlások száma nem változott jelentősen – írta meg a Népszava a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének információi alapján. Könnyű lenne arra gondolni, hogy az áremelések miatt nőtt akkor a forgalom, de nem csak ez a magyarázat, hanem az is, hogy egyre több termék kapható nagyobb kiszerelésben.
A forgalom 60 százalékát teszik ki a támogatott készítmények, a többi 40 százalék a vény nélkül megvásárolható. Ezeknek az ára a nagy infláció alatt az inflációnál kisebb mértékben drágult (igaz, 2024-ben már valamivel fölötte, tavaly hivatalosan 5,9 százalékos volt a gyógyszerinfláció).
A gyógyszerek árusítása utáni bevétel tavaly nagyjából 1200 milliárd forint volt. Ebből 548 milliárd forintot a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő fizetett ki támogatásként, a többi 652 milliárdot kellett a betegeknek kifizetniük.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.