Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az elnök úton a Super Bowlra megismételte azt a felvetését is, hogy az Egyesült Államok átvehetné Kanadát és a Gázai övezetet.
Donald Trump bejelentette, hogy vámot fog kivetni az Egyesült Államokba érkező acélra és alumíniumra – írja a BBC.
„Minden acélra, amely az Egyesült Államokba érkezik, 25 százalékos vámot vetünk ki” – fogalmazott az amerikai elnök útban a New Orleans-i Super Bowlra.
A lépés várhatóan Kanadára lesz a legnagyobb hatással, ugyanis Kanada és Mexikó az Egyesült Államok két legfőbb acélkereskedelmi partnere, és Kanada szállítja a legtöbb alumíniumot is az országba.
Trump bejelentésére reagálva Doug Ford, Ontario tartomány miniszterelnöke egy közösségi médiás bejegyzésben azzal vádolta meg az amerikai elnököt, hogy „állandó káoszt okoz, veszélybe sodorva a gazdaságunkat”.
Trump megjegyzései miatt a nagy dél-koreai acél- és autógyártók részvényei is estek, mivel Dél-Korea szintén jelentős acélexportőr az Egyesült Államokba.
Trump az elnöki különgép fedélzetén azt is elmondta, hogy a hét folyamán bejelentést tesznek az olyan országokra vonatkozó vámokról is, amelyek megadóztatják az Egyesült Államokból érkező importot. „Ha ők megvámolnak minket, mi is megvámoljuk őket” – jelentette ki az elnök.
Trump lépése újabb eszkalációt jelent az USA kereskedelempolitikájában. A múlt héten az elnök azzal fenyegetőzött, hogy 25 százalékos vámot vet ki a kanadai és a mexikói termékekre, de később 30 nappal elhalasztotta ezt a tervet, miután beszélt a két ország vezetőjével. A kínai árucikkekre viszont kivetette a szintén a hónap elején belebegtetett 10 százalékos vámot, amire Peking saját vámokkal válaszolt.
A New Orleans-i útja során Trump aláírta a február 9-ét az „Amerika-öböl” napjává nyilvánító proklamációt is, hogy megünnepelje a Mexikói-öböl átnevezéséről szóló rendeletét. Emellett megismételte azt a felvetését is, hogy az Egyesült Államok átvehetné Kanadát és a Gázai övezetet, mondván, Kanada „jobban járna 51. államként”, és hogy ő „elkötelezte magát Gáza megvásárlása és birtoklása mellett”.
(Nyitókép: AFP / Roberto Schmidt)
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Nincs egy kézben az állami vagyon, nagy a veszélye, hogy széthordják – figyelmeztet Mihályi Péter közgazdász, az MTA levelező tagja, aki szerint az állam rendszerint a piaci árnál olcsóbban ad el és drágábban vásárol.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
A leváltott miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
Egy sárkányszörfös nagyon jókor volt jó helyen.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.